Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blanes

Blanes je jedno z nejhezčích míst ležících na rozhraní dvou pobřeží, Costa Bravy a Costa del Maresme. Klidná atmosféra lázeňského města se starým rybářským přístavem, hradem sv. Jana a středověkými strážními věžemi určila letovisko, aby se stalo oblíbeným a velmi navštěvovaným výletním místem a cílem mnoha turistů. Během letních prázdnin je město oblíbenou destinací holandských teenagerů. Jsou zde nádherné písečné pláže. Chloubou městečka je i světoznámá botanická zahrada Mar i Murtra s úplnou sbírkou středomořské a severoafrické flóry (více než 3000 druhů exotických rostlin). Co se týče sportu, najdou zde turisté následující vodní sporty - kanoistiku, plachtění, windsurfing, vodní skútry, parasailing. Každoročně se v Blanes třetí nebo čtvrtý týden v červenci slaví La Festa Major, oslava je dopovázena velikými ohňostroji, na které se údajně spotřebuje asi 500 kg pyrotechniky. Město mělo v roce 2010 40 010 obyvatel, z čehož bylo 20 184 mužů a 19 826 žen. V prosinci 2008 bylo Blanes zasaženo neobvykle silnou bouří, která poškodila přístav a zničila mnoho lodí v něm kotvících.

Oficiální stránky města

Webkamera (webcam)


Obrázek “http://imagineressources.linternaute.com/document/image/540/mer-blanes-espagne-barcelone-354023.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Promenáda

 

Hrad San Juan tyčící se na vrchu nad městem

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Castellsantjoan.jpg

Zbytky z hradu San Juan

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/BlanesSaPalomeraFocs2003.jpg

Ohňostroj při La Festa Major

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Mar_i_Murtra.jpg

Výhled na botanickou zahradu Mar i Murtra

 


Zvětšit mapu
Zvětšit mapu

 

Fota převzata z: wikipedia.org

Je něco, co byste zde rádi našli? Je stránka příliš náročná na Váš počítač? Neváhejte a sdělte mi to v sekci "Připomínky a závady".

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA