Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lloret de Mar

Lloret de Mar je jedno z nejoblíbenějších a nejznámějších letovisek a často bývá nazýváno perlou Costa Bravy. První zmínka o městě se datuje k roku 966. Lloret se nachází asi 70 km severně od Barcelony. V létě se mění v rušné město, do kterého směřují tisícovky mladých lidí. Krásná písečná pláž je lemována pobřežní promenádou, která láká k procházkám a k posezení ve stínu palem. Kromě této dlouhé pláže zde najdeme i několik menších pláží mezi skalami. Vstup do moře je stupňovitý. Na své si zde přijdou i milovníci nákupů a nočního života. Je zde bezpočet obchůdků, kaváren, restaurací, barů a hlavně diskoték, které pulzují hudbou a nočním životem často až do ranních hodin. Nicméně milovníci klidu nemusejí zoufat, Lloret má totiž dvě části - rušnější, která je právě centrm nočního života, a klidnější. Bohatá je nabídka vodních sportů: windsurfing, kanoistika, vodní lyžování, vodní skútry, plachtění, pronájem člunů a šlapadel. Děti potěší návštěva parku Vodní svět (Water World) se skluzavkami a tobogány nebo návštěva miniaturní zoologické zahrady. Za pozornost dozajista stojí nádherná zahrada sv. Klotildy. Zajímavostí je modernistický hřbitov nebo Iglesia de Sant Roma - původně gotický klášter, který během let doznal mnoho úprav v mnoha architektonických stylech. Lloret de Mar je ideální pro strávení aktivní dovolené. O popularitě města svědčí fakt, že se v letní sezóně počet 40 000 obyvatel až zpětinásobuje.

 

http://www.publiblanes.net/Reportajes/Lloret_de_Mar/lloret_de_mar_camino_amurallado2.jpg

Oficiální stránky města, Neoficiální stránky města
Webkamera (webcam) 1, Webkamera (webcam) 2

 

File:Dona Marinera.jpg

Námořníkova žena - symbol Lloretu, socha vztyčená v roce 1966 k tisíciletému výročí města. Podle legendy si při dotyku jejího chodidla můžete něco přát.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fb/Lloret_de_Mar.jpg

Jedna ze dvou pláží Lloretu - ta hlavní

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/37/Lloret_de_Mar_at_night.JPG

Noční život

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d3/P1020630_Saint_Joan%27s_castle.jpg

Zbytek hradu sv. Juana (nebo také "Castell d'en Plaja") z 11. století používaný k obraně Lloretu proti útokům z moře

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/56/Lloret_iglesia_JMM.JPG

Iglesia de Sant Roma

 


Zvětšit mapu
Zvětšit mapu

 

Fota převzata z: wikipedia.org

Je něco, co byste zde rádi našli? Je stránka příliš náročná na Váš počítač? Neváhejte a sdělte mi to v sekci "Připomínky a závady".

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA