Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tossa de Mar

Tossa de Mar započíná pruh významných turistických městeček táhnoucích se při pobřeží k Barceloně.  Město založené už Římany ve středu pobřeží Costa Brava se rozprostírá kolem malebného zálivu s písečnou pláží, kterou lemují skály. Průzračně čistá voda láká ke koupání a potápění. Staré město zdobí hradby opevněného středověkého města Vila Vella z 14. století, můžete je vidět většině fotek Tossy. Za hradbami se nachází maják a městské muzeum. Turisté se mohou procházet romantickými a křivolakými uličkami s kamennými domy, úzkými schodišti a malými náměstími. Tossa de Mar patří k nejmalebnějším městečkům na Costa Brava. V jedné ze svých písní o něm oslavně zpívá i "španělský Karel Gott" Juan iglesias. Každý čtvrtek se koná trh na třídě Av. Joan Maragall. Tossa má tři pláže, první je pod Vila Vella a je dlouhá 360 metrů, druhá 180 metrů a třetí nestojí za zmínku. V porovnání s ostatními středisky nenabízí tolik příležitostí pro noční život, je tedy vhodnější pro rodiny s dětmi. Toto letovisko je ideální oblastí pro strávení klidné a ničím nerušené dovolené. Tossa má necelých 6 000 obyvatel.
 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Tossa_de_Mar_Torre%C3%B3n_JMM.JPG
 
Oficiální stránky města
Webkamera (webcam) 1, Webkamera (webcam) 2

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/81/Tossa_de_Mar_Castillo_desde_la_playa_JMM.JPG

Symbol Tossy - La Vila Vella


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ea/Fa%C3%A7ana_barroca_de_l%27esgl%C3%A9sia_de_Tossa_%2812-IX-2010%29.JPG

Farní kostel z 18. století

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/54/Tossa_de_Mar_-_Mar_Menuda.JPG

Druhá (menší) pláž - Mar Menuda

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Tossa_de_Mar_006.JPG

Zbytky římské vily

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d6/Tossa%2C_carrer_del_Codolar.JPG

Staré úzké uličky typické pro Tossu

 


Zvětšit mapu
Zvětšit mapu

 

Fota převzata z: wikipedia.org 

Je něco, co byste zde rádi našli? Je stránka příliš náročná na Váš počítač? Neváhejte a sdělte mi to v sekci "Připomínky a závady".

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA