Jdi na obsah Jdi na menu
 


Montserrat

6. 5. 2007

Montserrat

Montserrat je klášter v horách severně od Barcelony. Masiv montserratských skal je národním parkem, i sem dosáhnou trasy turistických výletních autobusů. Chcete-li však využít dobrodružnější a současně výrazně levnější cestu, jeďte vlakem z Placa Espanya na jednu ze zastávek Montserrat. Jízda vlakem trvá něco přes hodinu. Odtud jezdí nahoru ke klášteru lanovky, pěšky se dostat nahoru nelze. Ze zastávky Monsterrat – Aeri lanovka kabinová, z další zastávky pak povrchová zubačka. Nahoře ve skalách je starý klášter s krásným kostelem a několika budovami. Ovšem trochu zklamáním může být všudypřítomný turismus – autobusy, davy, suvenýry na každém kroku. Doporučuji proto regenerační procházku či výlet do hor. Na informacích zdarma dostanete mapku turistických tras i s časovým plánem a můžete vyrazit. Chcete-li, od kláštera nahoru se můžete popovézt další lanovkou, anebo si kopec můžete vyšlápnout některou z tras. Cesty nejsou obtížné a upravované, proto není třeba se obávat vydat nahoru i v sandálech.
 

http://zs.sudice.indos.cz/VLAST-ZEMPL/A-www.kaman.cz/%C5%A0pan%C4%9Blsko/Montserrat%20-%20kl%C3%A1%C5%A1ter%20(Katal%C3%A1nie).jpg

Pro ty, co cestují se stanem či alespoň spacákem doporučuji kemp, kousíček od kláštera. Je levný a můžete si tak hory užít déle, protože jinak musíte hlídat, abyste stihli poslední lanovku zpět dolů, která jede okolo sedmé hodiny.

 

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA